3 RENKLİ PATATES SALATASI

                  Uzunca bir aradan sonra herkese selam

Annemin günü için yapmış olduğum bu güzel salata ile yazılarıma devam etmek istiyorum.Masasınıda sizlere çekmek isterdim ne yazıkki fotoğraf makinemin azizliğine uğradım.Güzelim sofralar ne yazıkki benim fotoğraf çekememem nedeniyle kaçıyor.Bu salatayı Oktay Usta'dan 4-5 sene önce izlediğim bir proğramından almıştım.O günden beri tam orjinal şekliyle yapmaktayım.Artık görüntü itibariyle salata mı yoksa pastamı bilemiyorum yani.Harika bir sunum oluyor.Sunumun yanında lezzetide süper.Şimdiden ellerinize sağlık diyorum.

Malzemeler:

8 büyük boy haşlanmış patates

4 adet büyük boy havuç

1 kase kırmızı pancar turşusu

Yarım demet maydanoz,dereotu,yeşil soğan

1 limon suyu,zeytinyağı

Tuz,karabiber

Yapılışı:

1-Ön hazırlık olarak:Maydanoz,yeşil soğan ve dereotu ayıklanır,yıkanır ve doğranır.Haşlanmış olan patatesler rendelenir veya ezilir.Havuçlar rendelenir ve teflon tavada az bir zeytinyağı ile ocakta sotelenir ve soğumaya bırakılır.Kırmızı pancar rendelenir.

2-Patatesler yarıdan biraz fazlası 5 patates kadarının üzerine hazırlanan yeşillikler konur.Tuz,karabiber,zeytinyağı ve limon ilave edilerek karıştırılır.Kelepçeli kalıbın en altına hazırlanan salata düzgün bir şekilde yerleştirilir.

3-Hazırlanan havuçlara limon ve tuz ilave edilerek patates salatasının üzerine konur.

4-Rendelenen kırmızı pancarların üzerine kalan rendelenmiş olan patatesler konarak karıştırılır ve salatanın en üstüne düzgün bir şekilde sürülür.

5-Hazırlanan salatanın üzerine streç geçirilip dolapta 2-3 saat dinlendirildikten sonra servis yapılır.

Afiyet olsun.:)

Ayrıca bu güzel salatayı  59.PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİ'NE gönderiyorum

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !