PEMBOŞ SALATA


          PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ 41.HAFTA
          TÜM BLOGCU ARKADAŞLARIMA 
          GÖNÜL DOSTLARINA
          SEVDİKLERİM ve SEVENLERİME
Herkese kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.
Çok uzun süre blogumla ilgilenemedim.Önce virüsten dolayı bilgisayarım hastalanmıştı.İnternete giremiyordum.Onu iyileştirdim derken acı bir haber bizi ailemi derin bir hüzüne boğdu.Almanya'dan Çorum'daki evine gelerek eşyalarını bırakması ve göğsündeki sıkışmayla acilen hastaneye kaldırıldığında hayata veda eden amcamı kaybettiğimiz haberi ile çok büyük bir acı yaşadık.Canım amcama allahtan rahmet diliyorum.Nur içinde yatsın.Agliyor Allahım bizlerede sabırlar versin.
   Bu günlerdede sayfama yazamadım ve sizlerede cevap veremedim.Sayfamı açtığımda hiç yalnız kalmadığımı görünce çok duygulandım.Sanal alemde bile insan güzel dostluklar kurabiliyor demekki diye düşündüm.
Bu uzun süreli ayrılıkta beni yalnız bırakmayan herkese tekrar sevgilerimi gönderiyorum.Herkese teşekkür ediyorum.Ömür çok uzun değil arkadaşlar.
Ölümün ne zaman ve nerede olacağı hiç belli olmadığı için de ona göre yaşamak gerekiyor bence.Ailemiz,dostlarımız,yakınlarımız tüm sevdiklerimizle birlikte sevgiyle sağlıkla güzel bir yaşam diliyorum herkese.
Bugün arşivimdeki bir tarifimi sizlerle paylaşmak istedim.İşyerimden ablam Kamile Hanımın kahvaltıya çağırdığında yapmış olduğu bu salatayı çok beğenmiştim.Renk lezzet açısından değişik olmuştu.Bende kızımın arkadaşlarına hazırlamıştım.
Uzun süredir yayınlamayı düşünüyordum,bugüne kısmetmiş.Salata sade yapılmıştı.
Ben içerisine garnitür ilave ettim.Kısa sürede hazırlanan değişik bir lezzet tavsiye ederim.
Malzemeler:
Yarım paket dilediğiniz bir çeşit makarna
4-5 küp pancar turşusu
2-3 kaşık mayonez
2-3 yemek kaşığı süzme yoğurt
Bir küçük kavanoz sebze garnitürü
Yapılışı:
Tencerenin içerine su koyarak bir tatlı kaşığı tuz ve bir kaç damla sıvıyağ ile kaynamaya bırakılır.Kaynayınca makarnalar ilave edilir.Piştikten sonra süzülür.Diğer tarafta pancar turşusu,mayonez mutfak robotu yardımı ile karıştırılarak sos haline getirilip haşlanmış olan makarnanın üzerine dökülerek karıştırılır.Garnitürüde ilave edilerek servis tabağına alınır.Afiyet olsun.
                    

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !